اصول فروش استارت آپ

 

اصول فروش استارت آپ

زمانی که میخواهید کسب و کاری آنلاین راه اندازی کنید یک سری تبلیغات و مانورهای لازم میتواند این کسب و کار را بالا ببرد ؛ یا بالعکس این کسب و کار را به مسیری سرشار از گناه، سردرد، شرایط دشوار، مسائل مالی و … بکشاند . اصل رسیدن به موفقیت ، مثبت اندیشیدن است باید سعی کنید مثبت اندیش باشید . استارت آپ بدون استراتژی مانند راهی است که فرد برنامه ای برای آن ندارد و مسیر را هم بلد نیست ! هدف ما از این مقاله آشنایی شما با استراتژی های موفق برای استارت آپ و نشان دادن راهی برای مخاطبان است تا در این مسیر دشوار بازاریابی، راه خود را گم نکنند .

 بازاریابی استارت آپ از مهم ترین عوامل موفقیت در فروش است . به طور کلی بازاریابی پیش نیازی ست که لازمه هر کاریست اما به شرطی که محصول شما نیز کاربردی و مفید باشد .  باید بدانید که ایده های شما باید حلال مشکلات باشد . فقط در این صورت می توانید برای خود مشتریانی دست و پا کنید تا حاضر باشند برای خرید ایده هایتان خرج کنند . برای این کار شما ابتدائا باید جامعه هدف خود را بشناسید یعنی باید بدانید مشتریان شما چه بخشی از افراد جامعه را تشکیل می دهند چرا که شناخت مشتری امری حیاتی به شمار می رود. در واقع نباید توهم این را داشت  که تمام افراد جامعه خریدار محصول شمایند کمااینکه اگر بخواهید استارت آپتان را برای تمام افراد جامعه بازاریابی نمایید سرمایه و زمان بسیار زیادی را باید برای آن هدر بدهید ولی اگر جامعه هدف(مشتری هایتان) مشخص باشد صرفا روی آن ها متمرکز می شوید و دچار ریسک و خطر نمی شوید . همچنین شما باید محدوده بازارتان و میزان ثروت را به خوبی ارزیابی کنید. به عبارت بهتر شما باید از بازارتان آمار درست و دقیقی داشته باشید تا نتیجه گیری کنید که سود ده خواهد بود یا بالعکس. لازمست که حتی روحیات جامعه هدفتان را بشناسید که به چه محصولاتی گرایش دارند و برای چه اموری بیشتر پول خرج می کنند . این موضوع به سود دهی شما کمک شایانی می کند. محصولی که ما قرار است به بازار عرضه کنیم به ضرس قاطع بهترین حربه ما برای درخشیدن و رشد است و شاید بتوان گفت این که محصول قابل ارائه ما چیست از سئو، دیجیتال مارکتینگ و … هم بالاتر است. همچنین می توان گفت چنانچه بتوانید مشتریانی که دارید را رشد دهید یک امتیاز مثبت برای پیشرفت کارتان کسب کرده اید. کافیست مشتریان خود را با خود همراه و همدل کنید چرا که دراین صورت او نه تنها در کنار شما بلکه یاور شما خواهد بود. تبلیغاتتان نیز باید مدرن و موثر باشد و باید بدانیم که در واقع این برند ما نیست که اهمیت دارد بلکه رشد محصول ماست که استارت آپ را بالا می کشد . پرداختن به برند چندان اهمیتی ندارد ولی ارتقای مداوم محصول برای فروش و موفقیت بسیار راهگشاست . تولید محتوا نیز خود به برندینگ شما کمک می دهد و موجب می شود استارت آپ شما مرجعیت پیدا کند .

استراتژی موفق استارت آپ ها جهت راه اندازی یک استارت آپ ؛

مرحله ی اول:تحقیق و بررسی های خود را انجام دهید ؛ ایده کسب و کار را شناسایی و آن را بررسی کنید . اینکه آیا این ایده توانایی موفقیت دارد ؟ قبل از زیاد پیش رفتن باید اعتبار سنجی کنید و آن را اجرایی کنید . برای اینکه بگویید این کسب و کار موفق است باید مشکلی را حل کرده و نیازی را پوشش دهید .  یکی از روش هایی که میتوان این نیاز را شناسایی کرد تحقیق، آزمون و حتی خطاست .

مرحله ی دوم :مهارت در کسب و کار و ایجاد یک طرح توجیهی کسب و کار . برای اینکه ایده استارت آپ به واقعیت تبدیل شود باید یک برنامه ریزی درست انجام داد . این طرح کسب و کار ، شما را از مرحله ی راه اندازی تا مرحله ی رشد هدایت می کند .    ( توضیحات بیشتر در اپلیکیشن pdkk دوره کارآفرینی و کسب وکار )

مرحله ی سوم : با برنامه ریزی مالی استارت آپی پولساز راه اندازی کنید . شروع یک کسب و کار کوچک نیاز به پول زیادی ندارد اما شروع آن نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد و باید توانایی پوشش هزینه های در حال انجام کار و قبل از دستیابی به سود را داشته باشد . برای راه اندزی یک کسب و کار هزینه هایی نیاز است مثل : مجوز ها، گواهی نامه ها،تجهیزات،هزینه های حقوقی، بیمه، نام تجاری، تحقیقات بازار، علامت تجاری، اجاره ملک و …. که این هزینه ها برای 12 ماه پیشبرد کار نیاز است (اجاره، خدمات آب و برق، بازاریابی و تبلیغات، تولید، لوازم، هزینه های سفر،حقوق کارمندان،حقوق و دستمزد خود و ….) . با برنامه ریزی مالی و تخمین سرمایه اولیه شما میتوانید از راه  های زیر تامین سرمایه کنید : 1-سرمایه گذاری شخصی 2-وام های کوچک تجاری 3-کمک های کوچک تجاری 4-تامین جمعی سرمایه .

مرحله ی چهارم : بررسی ساختار کسب و کار استارت آپ ها . این کسب و کار کوچک می تواند یک شرکت خصوصی ، تضامنی، با مسئولیت محدود یا یک شرکت سهامی (خاص و عام) باشد . لازم به ذکر است که این کسب وکار می تواند روی فاکتورها از جمله نام تجاری ومیزان مسئولیت برنحوه ی تامین مالیات اثر بگذارد .

( توضیحات بیشتر در اپلیکیشن pdkk دوره کارآفرینی و کسب وکار )

مرحله ی پنجم :انتخاب نام تجاری و ثبت آن . این نام تقریبا در همه ی جنبه های کسب و کار تاثیر گذار است و باید یک اسم خوب انتخاب شود همچنین باید بررسی شود که این نام در حال حاضر علامت تجاری
شرکت دیگری نباشد .

مرحله ی ششم :دریافت مجوز های
مربوطه . کاغذ بازی بخشی از راه اندازی یک استارت آپ است . کسب مجوز انواع مختلفی دارد که باید بسته به نوع استارت آپ اخذ گردد .

مرحله ی هفتم :انتخاب سیستم
حسابداری . یکی از مهم ترین سیستم های کسب و کار های کوچک یک سیستم حسابداری است . با کمک این سیستم می توان نرخ ها و قیمت ها را تنظیم کرد .

مرحله ی هشتم :انتخاب مکان استارت آپ . مکان راه اندازی استارت آپ در رشد آن اهمیت بسزایی دارد .

مرحله ی نهم :آماده کردن تیم خود . در این مرحله باید کارکنان خود را استخدام کنید . اما اگر قصد استخدام ندارید و میخواهید کارهای خود را برون  سپاری کنید و از پیمان کاران مستقل استفاده کنید ، باید با یک وکیل یا یک نماینده همکاری کنید تا کارهای مربوطه را انجام دهید . اگر کسب وکار خود را به صورت تک مالکی راهاندازی کرده باشید نیازی به پیمانکاران مستقل نیست اما به تیم پشتیبانی خود نیاز دارید .

مرحله ی دهم :

ارتقا دادن استارت آپ. وقتی کسب وکار در حال اجرا است باید شروع به جذب مشتریان و مصرف کنندگان کنید .
باید با نوشتن پیشنهاد فروش و ایجاد یک طرح بازاریابی بر اساس اصول اولیه شروع کرد . سپس باید استارت آپ های مشابه را شناسایی کرد ه و روش خود را به صورت موثر ترویج کرد .

No Comments

Post A Comment